Horizontálne čerpadlá s magnetickou spojkou

Produkty:

Magnetické čerpadlá v robustnom prevedení zaručujú dlhú životnosť a vysokú spoľahlivosť. Magnetické čerpadlá sú bezupchávkové a preto bez netesností. Sú určené pre čerpanie čistých alebo mierne znečistených kyselín a alkalických roztokov. Sú vhodné pre takmer všetky druhy pokovovania. Magnetické čerpadlá nie sú vhodné pre niklovanie, kvapaliny s obsahom železných a pevných častíc. Dvojzložková polyuretánová povrchová úprava motora zabezpečuje maximálnu chemickú odolnosť. Príslušenstvo hadice, adaptéry, príruby.

Materiálové prevedenie: PP, PVDF
Tepelná odolnosť: PP 80°C
                                 PVDF 100°C

Horizontálne čerpadlá s mechanickou upchávkou

Ideálne pre abrazívne kvapaliny a kvapaliny, ktoré obsahujú železné častice. Vhodné pre väčšinu druhy pokovovania. Nie je vhodný pre niklovanie. Mechanická upchávka materiálu závisí na druhu čerpanej látky. Tradične efektívne z hľadiska nákladov na nákup a údržbu. Štandardne s GF konektorom s výberom zásuviek, k dispozícii v PP, PVDF a CPVC. Max. teplota kvapaliny PP 80 ˚ C. Motor je nalakovaný dvomi vrstvami polyuretánového laku s vynikajúcou chemickou odolnosťou. Ochrana proti chodu naprázdno. Príslušenstvo hadice, adaptéry, príruby.

Samonasávacia komora.

Horizontálne ostredivé čerpadlo nie je samonasávacie. Samonasávacia komora Hendor tento nedostatok jednoducho a spoľahlivo odstráni. Nasávacia komora musí byť pred spustením čerpadla naplnená kvapalinou. Maximálny prietok čerpadla sa zníži o cca 20% v porovnaní so zverejnenou prietokovou krivkou.